Δελτίο τύπου – Εκτέλεση έργων ασφαλτόστρωσης

Σας ενημερώνουμε πως στο πλαίσιο εκτέλεσης έργων ασφαλτόστρωσης, την Δευτέρα 7 & Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου 2020, από την Πλατεία Τρία Πηγάδια  (Από το περίπτερο) έως και την οδό  Νικολάου Κλαδά (Γήπεδο Γκαγκαράτσους) στη Σιάτιστα, η κυκλοφορία θα διακοπεί.

Παρακαλούνται οι δημότες να μην σταθμεύουν τα οχήματά τους  το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

ΕΚ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

Ανακοίνωση – Αγιασμός παιδικών σταθμών Δήμου Βοΐου

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 10:00 π.μ. ,  θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς, στους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς του Δήμου Βοΐου.

Στον Ά παιδικό σταθμό στην Σιάτιστα ο αγιασμός θα γίνει στις 9:30 π.μ.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΕΡΙΛΗΨΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΕΠΩΦΕΛΕΣΤΕΡΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ

Ενώπιον του Τριμελούς Εφετείου Ιωαννίνωντην4-11-2020 (ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00π.μ.), πρόκειται να συζητηθεί κατά την διαδικασία της Εκουσίας Δικαιοδοσίας,η από 20-07-2020 και με αριθμό έκθεσης κατάθεσης δικογράφου 265/2020, αίτηση ερμηνείας και καθορισμού τρόπου επωφελέστερης αξιοποίησης περιουσίας  του Κοινωφελούς Ιδρύματος με την επωνυμία: «Ίδρυμα Δημητρίου Τσιστοπούλου και Θεολογίας Δημ. Τσιστοπούλου το γένος Κουκουλίδου»,που εδρεύει στην Σιάτιστα…